TEKSTİL KLİMASI

   Tekstil sektörü için üretilen Tekstil Kliması, üretilecek ürüne göre belirlenen nem ve ısı değerlerini sağlamak için nemlendirmeısıtma ve soğutma işlemlerini yaparken, üretim salonundaki tekstil makinelerinin çalışması esnasında oluşan toztelefhav, vb. olumsuz etkenleri temizleyerek toz toplama işlemi de yapmaktadır. Bu işlemler; üretim salonu içerisinde çalışan personel için uygun çalışma ortamı sağlarken, üretilecek ürünün kalitesini, dayanıklılığını ve üretim kapasitesini arttırarak tekstil fabrikaları için en uygun hava koşullarını sağlar.
   Tekstil klima sistemleri İplik üretim, İplik hazırlama, Dokuma ve Örme salonları gibi çeşitli tekstil fabrikaları için üretilmektedir. Çeşitli santral tipleri, hava üfleme ve toz toplama sistemleri bulunan tekstil klimaları, fabrika içerisinde kullanılacak tekstil makinelerine ve salon içerisinde istenilen nem ve ısı değerlerine göre özel olarak üretilmektedir.
   Tekstil klima sistemleri hakkındaki tüm videolarımıza sağ taraftaki ” Videolar ” butonuna tıklayarak YouTube kanalımızdan izleyebilirsiniz.

SANTRAL ÇEŞİTLERİ

Tekstil kliması ve Telef toplama santralleri yapılacak olan üretim salonunun mimari uygunluğuna göre iki çeşitte yapılabilir.
İnşai Tip Klima Santrali
   Tarafımızca yapılan mimari projeye bağlı kalarak müşterimiz tarafından yaptırılan betonarme santrallerdir.
Paket Tip Klima Santrali
 Tarafımızca yapılan alüminyum karkas üzerine polüretan dolgulu paneller ile kaplanmış santrallerdir.

HAVA ÜFLEME SİSTEMİ ÇEŞİTLERİ

Tekstil kliması; içerisinde bulunan nemlendirme sistemi ile üretilen nemli ve temiz havayı üretim salonuna üç farklı hava üfleme sistemi ile ulaştırabilmektedir.
Klasik Hava Üfleme Sistemi
   Tüm tekstil salonları için uygundur. Sistemin özelliği üretim salonun çatısına asılan havalandırma kanalları ile salonun tamamına homojen üfleme yapılarak tüm salonu aynı nem ve ısı değerlerine ulaşmasıdır. Fazla hava değişimi sayesinde yüksek toz temizliği ve özellikle yaz aylarında düşük sıcaklık imkanı sağlar.
Kombi Hava Üfleme Sistemi
   Tüm tekstil salonları için uygundur. Sistem nem ihtiyacı olan tekstil makinesi atkı çözgü, rotor, vb. bölgesine yüksek nemin en kısa sürede ulaştırılması için kullanılır. Sistemin özelliği salona ve tekstil makinelerinin atkı çözgü, rotor, vb. bölgesine ayrı ayrı hava üflemesidir. Tekstil makinesi atkı çözgü, rotor, vb. bölgelerinin hemen üstüne yapılan havalandırma kanalı ile yüksek nem tezgaha en kısa sürede ulaşırken salona çatıya asılan havalandırma kanalları ile homojen üfleme yapılmaktadır.
Yarı Kombi Hava Üfleme Sistemi
  Dokuma ve Örme salonları için uygundur. Sistemin özelliği her sıra makinenin üzerine yapılan ve her makinenin atkı çözgü bölgesine salonun çatısına asılan hava kanalları ile üfleme yapılmasıdır. Amacı yüksek nem ihtiyacı olan ürünlerin üretimini yapan dokuma veya örme salonlarında nemli havanın salon içerisinde görüntü kirliliği yaratmadan dokuma veya örme makinelerinin atkı çözgü bölgelerine kısa sürede ulaştırılmasıdır.

TOZ TOPLAMA SİSTEMİ ÇEŞİTLERİ

Tekstil fabrikası içerisindeki tekstil makinelerinin çalışması esnasında oluşan toztelefhav, vb. olumsuz etkenleri iki farklı kanal sistemi ile tekstil klima santrali içerisindeki toz toplama ünitesine ulaştırılabilmektedir.
Döşeme Altı Kanallı Toz Toplama Sistemi
  Genellikle tekstil fabrikası inşaatı esnasında tarafımızca yapılan projeye bağlı kalarak müşterimiz tarafından yaptırılan ve her sıra tekstil makinesinin altından geçen betonarme kanallar ile tozlu, kirli ve kuru havanın tekstil kliması santraline ulaşmasını sağlayan kanal sistemidir.
Alt Kanalsız Toz Toplama Sistemi
   Üretimde olan ve döşeme altı kanallı toz toplama sistemi olmayan tekstil fabrikaları için projelendirilir. Üretim salonu içerisindeki duvar veya kolon diplerinden insan, levent, vb. geçişleri engellemeden yapılan havalandırma kanalları ile tozlu, kirli ve kuru havanın tekstil kliması santraline ulaşmasını sağlayan kanal sistemidir.